دا (یا "شمن" به زبان مالایی) با الهام از پرونده معروف مونا فندی در سال 1993 ، محاکمه دیانا داهان (اوی آیدا) ، یک شمن زیبا را که به جرم قتل یک تاجر ثروتمند داتوک جفری (Adlin امان رملی) در طی یک مراسم جادوی سیاه. کریم (فیض الحسین) بعداً به عنوان وکیل دیانا منصوب می شود و به زودی کشف می کند که دختر گمشده او ، نادیا (الیانا) ارتباطی با این پرونده دارد.

12 سال. دقیقاً همین مدت است که بیشتر ما مایایی ها باید منتظر بمانیم تا سرانجام دو را در سینماها تماشا کنیم. در صورتی که گمشده باشید ، ابتدا دكون در دسامبر 2006 برای اکران آماده شد. اما فیلم در نهایت به دلیل ماهیت بحث برانگیز داستان نزدیک به پرونده مشهور مونا فندی ممنوع شد ، که به نوبه خود ، فاندی را توهین کرد. خانواده. این پرونده هنگامی که شخص مشهور مونا فندی ، در سال 1993 ، داتوک مازلان ادریس ، تمدار محلی را به طرز وحشیانه ای قتل کرد ، ملت را لرزاند. وی در نوامبر 2001 به اعدام محکوم شد.

حال که سرانجام فیلم نوری از روز را دید ، این سؤال مهم مطرح می شود: آیا دوكون پس از ممنوعیت 12 ساله ارزش انتظار دارد؟ با دیدن نسخه درز شده در اوایل سال جاری ، می گویم Dukun واقعاً یک هیجان انگیز ترسناک برای Dain Said بود ، که در آن زمان اولین کارگردانی بلند مدت خود را در سال 2006 بدست آورد. اما نسخه بیرون آمد و حتی به طور کامل کامل نبود. عدم وجود یک پایان مناسب در طول عمل سوم. در مورد برش تئاتری مناسب که در حال حاضر در سینماهای محلی نشان داده می شود ، کمابیش یکسان است. تنها تفاوت های موجود در اینجا ، جزئی جزئی از یک صحنه غول پیکر است (کسانی که نسخه منتشر شده به صورت آنلاین را مشاهده کرده اند ، احتمالاً می دانند که من در مورد چه صحبت می کنم) و صحنه های اضافی که منجر به پایان صحیح قبلی که قبلاً از نسخه leaked نشده بود از دست رفته است.

آنچه که من در مورد این فیلم دوست داشتم این است که چگونه داین سعید درامی در صحن را به ندرت در یک فیلم مایایی در این هیجان انگیز ترسناک و ساده تر دیده می شود. صحنه های بی شماری در صحن ، به لطف اجراهای عالی فیضل حسین و جوید کین وه ، که کاملاً جلوه دادن دادستان بدون مزخرف را ایجاد کرده اند ، به طرز ماهرانه ای اداره می شوند. عناصر ترسناک بیشتر در طول فلاش بک ها نشان داده می شوند ، و جزئیات این موضوع است که چگونه دایانا مراسم جادوی سیاه را با دستیار خود ، فاضلی (صوفی جیکان ، در نقش جزئی جزئی فوق العاده) انجام می دهد که منجر به مرگ وحشیانه داتوک جفری شد. صحبت از مرگ ، داین سعید در کنار سینماگر چئونگ یوک هووی با موفقیت احساسات و جو و ادب ماکارا را به دست آورد و همچنین یک احساس پیشگویی از ترس با نورپردازی خلق و خوی را به دست آورد. حتی برخی از صحنه های جنجالی و صحنه های جنایات وحشتناک برای فیلم محلی که قبلاً 12 سال داشت ، به اندازه کافی قانع کننده به نظر می رسند.

با این حال ، من برای فیلمنامه هوزیر سلیمان احساس مختصر دارم. این فیلم تلاش می کند تا چندین رشته نقشه را جنجالی کند ، به طور متناوب بین دادگاه دادرسی دیانا دهلان و همچنین تلاش شخصی کریم برای پیدا کردن دختر مفقودش و یک رویه پلیس که شامل دو کارآگاه پلیس (نامرون و برنت پالاره) است و سعی می کند این معما را به هم بچسباند روی دیانا مورد. به صورت جداگانه ، این صحنه ها به طرز شایسته ای اجرا می شوند. اما دیدن آنها به عنوان یک کل منسجم کاملاً داستانی متفاوت است. صحنه های خاصی احساس ناخوشایند می کنند یا ناقص هستند ، به عنوان نمونه می توان به مرحوم رملی حسن اشاره کرد که یک بازپرس خصوصی است که به کریم برای یافتن محل زندگی نادیا کمک می کند.

با بازیگری ، داین سعید با موفقیت بهترین بازیگران خود را به دست آورد. جدای از عملکرد عالی فیضل حسین که یک وکیل درگیر و یک پدر در تلاش و تلاش برای درست کردن امور دارد ، امی آیدا عملکردی شجاعانه را به عنوان شمن محکوم به کار ، دیانا دهلان ارائه می دهد. او به طور قطع صحنه سرقت این فیلم است و من جای تعجب نمی کنم اگر او نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر زن برای جوایز جشنواره فیلم مای (FFM) شود. الیانا ، بازیگر سینما ، که در زمان تولید فقط سال داشت ، همچنین با بازی دختر گمشده کریم ، نادیا ، کار خوبی را انجام می دهد. در مورد برخی دیگر از نقشهای پشتیبانی کننده ، نامرون شایسته ستایش برابر با ASP Talib است در حالی که Bront Palarie به عنوان شریک پلیس طالب ، تسکین طنز استقبال می کند (اما خوشبختانه ، فوق العاده نیست!)

Kudos همچنین به "Merana Jiwa" امیه آیدا و الیانا (به معنای واقعی کلمه به معنای "روح رنج" به زبان مالایی ترجمه شده است) می رود ، یک ترانه تم تمیز و آزار دهنده است که کاملاً لحن فیلم را تکمیل می کند. اگرچه پیش بینی عظیم پیرامون اکران Dukun در واقع بیش از حد است ، اما فیلم - همانطور که در ابتدا گفته شد - تلاشی امیدوارکننده از داین سعید است.

بررسی فیلم و سریال ، ,یک ,فیلم ,صحنه ,کند ,سال ,را به ,می کند ,، به ,است که ,به عنوان ,هیجان انگیز ترسناکمنبع

نقد و بررسی One Two Jaga (2018)

Dukun (2018( بررسی

P Storm (2019)

Once Upon a Time in… Hollywood (2019)

Parasite 2019

مشخصات

آخرین جستجو ها

سبک زندگی نگاه به زیبایی adelynn87on3vb1 Site اجاره ی اتوبوس دربستی interior-design16 فروش اینترنتی کمد لباس ارزان فارسی میتینگ جهان مووی | مرجع دانلود فیلم وسریال در جهان خرید لوازم یدکی لیفتراک تویوتا ارزان آپشن خودرو | استریو آرام